Díky za každé nové ráno

V minulém článku jsem se zabývala tím, jak být sám se sebou spokojený na pracovišti. Důležitý pro mě však je i dobrý začátek dne, tedy ráno. Důležité je se dobře naladit hned, co otevřete oči. Opravdu je dokázáno, že prvních pár sekund po probuzení ovlivní váš celý den!

Takže, pojďme si udělat takový manuál dobrého rána:

Budík mějte nastavený ne po pěti minutách, ale prostě jednou. Čím víc budete oddalovat vstávání, tím budete mrzutější. Jakmile budete vědět, že už další budík nezazvoní, vstanete rychlostí blesku.

Když zaklapnete budík, vzpomeňte si na něco hezkého, třeba na to, s kým se během dne potkáte, jakou si přečtete hezkou knihu,… Rozhodně vymažte myšlenky na to, co máte přes den udělat, co jste nestihli včera, nemyslete na to, že máte poradu a nepředstavujte si seznam nevyřízených telefonátů a e-mailů.

indir

Nezapomeňte se také protáhnout, ať nastartujete všechny svaly.

Skvělá je vlažnější sprcha, která vás nastartuje. Střídat můžete také studenou a teplou, končete však studenou. Použijte nějaký příjemný sprchový gel, třeba s vůní citusů a uvidíte, jak vám bude dobře. I maličkosti vám totiž vykouzlí úsměv na tváři.

Dopřejte si bohatou snídani, zapomeňte na chleba s vysočinou nebo cigaretu a šálek kávy. Zkuste třeba ovesné vločky, ovoce a zelený čaj.

Vyjděte pravou!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s