Možnosti podnikání pro ženy

Několikrát jsem se setkala s tím, jak si ženy stěžují na to, že je rodičovský příspěvek příliš malý. A tak se maminky snaží vydělávat všemožnými způsoby, jen aby přispěly do rodinného rozpočtu.

V tomto článku bych ráda dala tipy na možné práce z domu, které lze relativně snadno skloubit s mateřstvím.

1) Asistentka přes internet, neboli virtuální asistentka. Zpravidla jde o to, že pracujete pro nějakou agenturu nebo sama na sebe a plníte úkoly,které vám zadá zákazník. Může jít například o přepis textů z mluveného slova, vyplňování tabulek, sjednávání schůzek nebo třeba odpovídání na maily. Zkrátka jakákoliv administrativa.

2) Psaní reklamních textů na zakázku – máte-li psací střevo a perfektně ovládáte gramatiku, můžete se pustit do psaní reklamních textů. Google vám najde spoustu stránek, kde můžete inzerovat nebo hledat poptávky. Například Webtrh

business-woman

3) Překlad cizích jazyků – ovládáte-li cizí jazyk, proč toho nevyužít? Téměř každá firma potřebuje neustále někoho na překlad textů. Začněte nejdřív levně, spíše se zaměřte na sbírání zkušeností a kladných referencí a postupem času můžete cenu navýšit.

4) Děláte šperky, šijete, nebo prostě umíte něco, co někdo jiný ne? Co takhle je nabídnout na internetu? Nemusíte hned zřizovat eshop, stačí třeba jenom stránka na Facebooku nebo internetový obchod s rukodělnými výrobky Fler.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s