Jak udělat kariéru s neštovicemi

zní to bláznivě ale vážně o tom uvažuji… Vždyť každý bláznivý a úspěšný nápad byl před jeho realizací bud nemyslitelný nebo naprostý pionýr.

A já budu pionýr ve školkách s jasným účelem – nakazit se. Jako nějaké maminky hledají pro své děti zvláštní pedagogické metody, nebo vybraný kvalitní jídelníček, jinde se diskutuje o potřebě cizojazyčných učitelů, já budu obchodovat s neštovicemi.

Podívejte se například na stránky velice kvalitní školky a jejich kreativní popis. Představovala bych si něco podobného:

Věkově smíšené složení třídy významně přispívá k sociálnímu zdraví dětí. Jsme si ale samozřejmě vědomi toho, že děti do tří let mají jiné potřeby a režimové momenty, než jejich starší vrstvevníci. O nejmladší děti se v naší školce stará zdravotní sestra, o starší děti pak pedagogický personál. Denní aktivity probíhají vždy za úplného respektování věkové a individuální zvláštnosti  a potřeby dětí. Spontánní hry probíhají v průběhu celého dne a prolínají se s činnostmi řízenými učitelkami ve vyváženém poměru, opět s přihlédnutím na individuální potřeby jednotlivých dětí. Pohybové aktivity jsou nedílnou součástí každého dne, ať již během pobytu dětí venku či na terase, třída je vybavena žebřinami, míči, padákem, relaxačním bazénem a prolézadlem. Samotný pobyt venku je do režimu dne zařazován denně během dopoledne, děti ven nechodí pouze v případě silného větru, deště, inverze nebo v zimě při teplotě nižší než je – 10° Celsia. Čas po obědě je vyhrazen pro odpočinek a spánek, následují zájmové činnosti, během kterých se děti přirozenou formou seznamují s anglickým jazykem (hry, písničky, říkadla).

Nechám si vypracovat precizní stádia, jakým způsobem neštovice probíhají, jaké mohou být odchylky, možná navštívím nějakého lékaře a poprosím ho o speciální konzultace.

Moje učitelky v této nemocenské školce budou zdravotní sestry speciálně vyškolené v péči o dítě.

A moje maminky si budou domů šťastně odnášet svoje poďobaní děti v jedné ruce a v té druhé přesný rozpis kdy mohou čekat nejhorší nápor nemoci a návod jak se o dítě starat. Budou o takové neštovice na míru.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s